Var redo för övernattningen, tuppluren eller vilan på resande fot med en smidig och uppblåsbar extrasäng! Intex uppblåsbara madrass passar barn i åldern 3-6 år och har mjuka, upphöjda kanter och uttagbar innermadrass. Handpump och förvaringspåse medföljer.
Beställ innan 13 så skickas din order samma dag om du väljer frakt med PostNord eller Schenker
Att sova på golvet är både hårt och obekvämt, därför har människan uppfunnit sängen! Men ibland ska det sovas på andra ställen än hemma, till exempel på resan, i sommarstugan eller övernattningen hos mormor och morfar, och då är det ju ganska osmidigt att släpa med en vanlig säng! Som tur är fungerar Intex uppblåsbara resesäng perfekt som extrasäng för barn som ska sova borta.
Eftersom extrasängen är uppblåsbar är den supersmidig att ta med sig på resan och pumpa upp vid behov. Den uppblåsbara innermadrassen går att lyfta ur så att du enkelt kan bädda med sängkläder utan att det blir knöligt, och extrasängen har uppblåsbara kanter som förhindrar att barnet rullar ner på golvet mitt i natten. Och du, det är figurerna i godnattsagan som ska pusta och frusta – inte trötta föräldrar! Därför följer det med en praktisk handpump så att du kan pumpa upp madrassen i ett nafs!
Sortera efter
Bra produkt, blir dock smutsig fort.
Passar barnbarnet utmärkt. Han är 3 år!
Beställde grå, men när den kom var den ljust mintgrön. Skickade åter, men fick samma färg igen. Inget fel på sängen. Borde dock ändras i produktbeskrivningen. Valde att behålla den pga bra produkt.
jättefin blir nog välanvänd
Bra extrasäng till barnbarnet