coolstuff.se använder cookies

iDventure The Cluebox

Går att få inslagen

I lager

Älskar du att jaga spänning och utmana dig själv med kluriga pussel? The Cluebox från iDventure är som ett helt escape room fast i form av en liten trälåda: lös en bit av det mekaniska pusslet för att ta dig vidare till nästa och klura ut de finurliga ledtrådarna för lite extra hjälp på vägen.

Hourglass icon

Beställ innan kl. 15 så skickas din order samma dag om du väljer frakt med Bring (kl. 14 för Postnord)

| |

13-10-2026 1:00:00 PM

Är du en person som gärna tar dig an kluriga och nästintill omöjliga uppdrag, för du vet att känslan när du löst uppgiften är snudd på oslagbar? Då är det dags att du tar dig an utmaningen The Cluebox från iDventure – detta är den ultimata kombinationen av mekaniska pussel och ett escape room, samlat i en detaljerad trälåda.

Det krävs en stor dos tålamod, logiskt tänkande och flinka fingrar för att bemästra The Cluebox, där varje utmaning måste lösas i turordning för att du ska komma vidare. Det kluriga pusslet beräknas ta uppemot en timma att lösa, och om du koncentrerar sig noggrant kan du urskilja vissa ledtrådar genom pusslets gång som hjälper dig på traven. När du lyckats ta dig igenom det kluriga pusslet kan du enkelt återställa det och börja på nytt, eller utmana dina vänner – vem är snabbast? Kanske vill du rent av använda lådan till att slå in en liten gåva och låta mottagaren lösa det kluriga pusslet för att nå presenten?

Gillar du pussel? Då får du inte missa Davy Jones Locker från iDventure!

Fakta om iDventure The Cluebox

  • Klurig och utmanande kombination av mekaniskt pussel och escape room, samlat i en vacker trälåda
  • Lös ett pussel för att ta dig vidare till nästa och klura ut de finurliga ledtrådarna för lite extra hjälp på vägen
  • Hålrummet inuti lådan kan användas som presentgömma – göm en liten gåva och ge bort som en extra klurig present!
  • Beräknas ta 45-60 minuter att lösa
  • Instruktioner medföljer (engelsk text)
  • Mått: 10 x 10 x 10 cm
  • Mått på presentgömma: 1,5 x 4,5 x 7,5 cm
  • Material: laserutskuret björkträ
  • Rekommenderas från 14 år

Produktspecifikationer

  • Art.no: 17718
  • Varumärke: iDventure
Vill du göra presenten personlig? Gravera glas, tryck t-shirts och mer. Gör presenten personlig här!
Personalisierte Geschenke

Inspiration

Fri frakt
Fri frakt från 499:-

1-3 dagars klimatkompenserad leverans

present
Presenten klappad & klar

Inslagning, kort och leverans direkt till mottagaren

Kvalitetsstämpel
Vi personaliserar din produkt i Sverige

Alltid med 100% nöjd-kundgaranti

Vad våra kompisar (ni), säger om Coolstuff

4,6 av 5 stjärnor
2288 betyg
Nimrod H
Verifierad kund

Jag köpte en whisky glas med gravering, blev jättefint! Snabb leverans och bra packat!

Peter J
Verifierad kund

Bra pris annorlunda produkter

Linda M
Verifierad kund

Snabb & smidig affär

Eva M
Verifierad kund

Superfina graverade glas

Annica H
Verifierad kund

100%NÖJD

Sofia A
Verifierad kund

Beställde några julkalendrar, vilket jag har gjort hos coolstuff i flera år, och är lika nöjd som vanligt! Lätt att beställa, snabb leverans (!) och bra paketerat. Ser fram emot december.

Kurt U
Verifierad kund

Snabb leverans. Ett gott tecken

Marie P
Verifierad kund

Bra

David L
Verifierad kund

Din recension måste innehålla minst 3 tecken.

Linda I
Verifierad kund

Toppen! Bästa kundservicen 🙏

Din kundvagn

😊
Ett ögonblick, vi laddar din kundvagn