
Lyxa till firandet med gourmetpopcorn! Dessa smaksatta popcorn från brittiska Joe & Seph’s har fått smak av len kolasås och fruktig prosecco – sött och syrligt på samma gång. Passar utmärkt som snacks till ett glas bubbel, och prosecco-popcornen levereras i en fin presentask.
I lager
Tänker du på sunkiga biosnacks när vi säger popcorn? Då är det dags att tänka om! Dessa lyxiga smaksatta popcorn från Joe & Seph’s har nämligen fått smak av prosecco och sätter guldkant på vilket firande som helst! Popcornen har infuserats med prosecco och sedan täckts med ett tunt lager av len kolasås. Resultatet blir sött och fruktigt syrligt på samma gång och smakar garanterat roligare än de där sunkiga biosnacksen! Dessa gourmetpopcorn levereras dessutom i en fin ask – komplettera med en flaska bubbel så har du presenten fixad till nästa fest!
Joe & Seph’s är ett brittiskt familjeföretag som verkligen har gått all in på smaksatta och karamelliserade popcorn! Alla deras popcorn tillagas för hand med naturliga ingredienser, och givetvis använder de sig av så kallade mushroom-kärnor som ger extra stora och runda popcorn när de luftpoppas. Sedan starten 2010 har Joe & Seph’s gourmetpopcorn vunnit ett flertal utmärkelser, och när du smakar kombinationen krispiga popcorn och len kolasås (ett hemligt familjerecept, såklart!) är det lätt att förstå varför! Missa inte heller Joe & Seph’s karamelliserade popcorn med choklad!
Fortfarande sötsugen? Lugn, vi har såklart massor av gott, annorlunda och lyxigt godis att välja på!
Blixtsnabb klimatkompenserad leverans
Skickar till mottagaren, slår in och skickar kort, vi löser allt
och 2 års garanti på alla varor