Trygg E-handel
  • Enhetsfrakt: 49kr
  • Ordrar inkomna före 15:00 skickas samma dag
Kundvagnen är tom

Presentgeneratorn

Ställ in dina filter så rekommenderar vi en present!
  • Presenten skall kosta minst %VALUE% kr Presenten får kosta max %VALUE% kr
  • Present till %VALUE%-åring
Visa presenter Vi hittade 0 Presenter åt dig! Tryck här för att se alla Använd reglagen ovan för att hitta passande presenter
CoolStuff - Prylar, Presenter och Gadgets till Max!
Led Lampa
Klicka för att snurra!
Bädda in
Lägg in bilden på din blogg

Kopiera och klistra in koden nedan på din blogg eller hemsida för att lägga in denna bild!

LED-lampa med fjärrkontroll är taggad i

LED-lampa med fjärrkontroll

Styr LED-lampans färg, ljusstyrka etc med en fjärr! Klick så visar lampan rött sken, klick så växlar den mellan alla färger automatiskt osv.
425:-
Betyg:
4,4 Baserat på 118 omdömen
Maila mig när varan finns i lager!

Anmäl mig!

En lampa - många ljus!

Redan Gud visste att den som bestämmer över ljuset bestämmer över det mesta och nu är det din tur att hojta "varde ljus" och så blir det ljust. Ja, okej, du måste göra en del saker först: Köpa en frän LED-lampa, skruva in den i en helt vanlig lampsockel och peka på den med fjärkontrollen. Men efter det är det bara att njuta av sexton olika färger i den styrka och ordning du själv väljer.

Klick på fjärrkontrollen så tänder du LED-lampan, klick så kommer rött ljus, klick så har du ändrat till lila, klick så växlar den mjukt mellan alla färger automatiskt, klick så höjer du ljusstyrkan, klick så blinkar den mellan alla färger, klick så...ja du fattar!

Helt överlägsen andra lampor och grymt för mys, fest eller om du bara vill lysa upp något fint i din lägenhet, som exempelvis dig själv.

Fakta LED-lampa med fjärrkontroll

  • Styrka: 5W LED (bäst effekt på kvällen när det börjar bli mörkt)
  • Kontakt: E27 (vanlig lampsockel)
  • Livslängd: Ca 50 000 timmar
  • Fjärrkontrollen kräver ett vanligt knappcellsbatteri (CR2025) som ej ingår
  • Bara så du vet: På fjärren sitter två knappar "Setup" och "Cancel" som inte har någon funktion på denna lampa.
Visa hela beskrivning om denna produkt
  • 98 av 170 personer tyckte denna recension var hjälpsam
    Betyg:
    4,0

    LED-lampa

    skriven av

    Grym lampa som lyser kanske lite klent när solen lyser, men alldeles perfekt starkt när kvällen och natten smyger sig på ! pefekt lampa nu till vintern för den som vill ha en mysig kväll med mjukt och [...] skönt ljus i många olika färger. Enda problemet med lampan är att hitte en stomme till den alltså en fot eller vad man ska säga :). passar i de flesta lamporna eftersom att det är en e27 sockel :) batteriet till lampan kanske inte är det billigaste heller men vad gör det när man aldrig behöver byta ut det nästan. Jag är helt nöjd med den !

    Tyckte du att denna recension var hjälpsam? Ja / Nej
  • 104 av 199 personer tyckte denna recension var hjälpsam
    Betyg:
    5,0

    Lysande och färgrik

    skriven av

    Min sambo tyckte att en av mina fina vita lampor lyste för starkt och vitt... så då beställde jag denna lampa där jag både kan ändra färg och ljusstyrka! Så nu är jag glad för att min fina lampa är än [...]nu finare och att jag kan ha den tänd utan att min sambo gnäller över att det sticker i ögonen!

    Tyckte du att denna recension var hjälpsam? Ja / Nej
  • 80 av 169 personer tyckte denna recension var hjälpsam
    Betyg:
    5,0

    En mycket bra produkt!

    skriven av

    Positivt:

    Fjärrkontroll - bekvämt.
    Färgerna - de 16 färger som finns representerar de flesta viktiga färger.
    Funktionen "Fade" - perfekt för att växla mjukt mellan alla färger.
    On/Off funktion - sl [...]ipper trycka på knappen till själva lamphållaren eller dra ut sladden.
    4 ljusstyrkor - mycket bra för dom flesta ljusförhållanden, t ex perfekt nattlampa i rött på minsta styrka och hyfsad ljustillförsel på dagtid på t ex varianter av blått på högsta styrka.

    Negativt:

    Fjärkontrollen kunde haft bättre räckvidd med lite bättre "fokus" på strålen, ibland får man trixa till det om man är en bit ifrån och rikta den så att den når fram.
    Vissa inställningar så som "Fade" funkar inte bra på lägre ljusstyrkor (ljuset "flackar" istället för "fadar") då LED-teknologin i sej själv visar ett fundamentalt problem som den har. Det har alltid varit problem med sådana funktioner som dimmning av LED-ljus. Varför det dyker upp på lägre ljusstyrkor på "fade" har troligen någon rent teknisk förklaring / eventuellt en miss i den tekniska designen.

    Helhetsintrycket är dock mycket bra - mycket valuta för pengarna. För alla er som gillar att styra hemmet i allmänhet med fjärrkontroll - det här är ett måste!

    Tyckte du att denna recension var hjälpsam? Ja / Nej
  • 61 av 135 personer tyckte denna recension var hjälpsam
    Betyg:
    4,0

    LED-lampa med fjärrkontroll

    skriven av

    Fungerar bra, lite kort räckvidd på fjärrkontrollen, batteri borde ingå

    Tyckte du att denna recension var hjälpsam? Ja / Nej
  • 35 av 106 personer tyckte denna recension var hjälpsam
    Betyg:
    5,0

    LED-lampa med fjärrkontroll

    skriven av

    Very useful lamp and economic, you can change to any collar you want or make it change automatically fading from one to another, you can use it inside paper lamp cover or behind some home environments [...] like Corner sofa, work or PC Desk, TV and just use your imagination and use it with your creative ideas, and the good thing is that you use a remote control to switch the colors and to turn it on and off. It’s a good buy.

    Tyckte du att denna recension var hjälpsam? Ja / Nej
  • 15 av 81 personer tyckte denna recension var hjälpsam
    Betyg:
    5,0

    Mycket roligare vid matbordet.

    skriven av

    Jag satte upp den här ovanför mitt matbord, bara för att testa hur den ser ut, och där har den suttit sedan dess.
    Man kan välja mellan ett helt gäng färger, och på vilken av de fyra styrkorna lampa [...]n ska lysa. Sedan kan man även välja att åta lampan blinka mellan de olika färgerna i två olika hastigheter, eller att den liksom glider mellan färgerna. Också det i två hastigheter.
    när man har lampan färgskiftande på det glidande sättet med ljuset inställt på en lägre intensitet så blinkar den dock på ett sätt som påminner om surret man ibland kan höra om man har dimmer på en vanlig lampa.

    Lampan har även ett vitt ljussken, men inget som påminner om skenet av en vanlig glödlampa/lågenergilampa, då den lyser med LED. Det kan vara bra att veta om du vill lägga den här lite svettiga summan på en lampa.

    Tyckte du att denna recension var hjälpsam? Ja / Nej
Visa alla (6 st) Skriv en recension

Populära taggar