- / -
Förbereder media. Var vänlig vänta...
Kundinskickat material!
Keychain mini speaker

Keychain mini speaker

Vi har blivit vana att ha med oss ljud i öronen överallt men ibland vill man ju dela med sig, det är aldrig kul att dansa ensam. Fast kånka omkring på värsta högtalaren går ju inte. Man skulle ha en högtalare man kan ha i... nyckelringen.

Jepp, här är den. En väldigt, väldigt, väldigt liten* högtalare. Med ett ljud som kanske inte är jättestort men förvånansvärt bra och bra mycket större än den väldigt, väldigt, väldigt lilla högtalaren.

Enda nackdelen är förmodligen att du glömmer bort att du har den med dig för att den är så liten. Men när du kommer ihåg det går det utmärkt att koppla den till alla datorer, Ipods, MP3-spelare och de flesta mobiler då den har plugg som kopplas till hörlursingång, alternativt USB-port där du också laddar den. Sen är det bara att njuta av åtta timmars batteritid.

Fakta
  • Storlek: 2,2 x 2,2 x 2,2 cm
  • Batteritid: 8 timmar
  • Laddas med USB-sladd från dator
  • Kan kopplas till alla enheter med hörlursingång

*Jo, det ska vara tre väldigt. Den är 2,2 cm x 2,2 cm. Det är faktiskt väldigt, väldigt, väldigt litet. Om du inte tycker det är du förmodligen otroligt liten själv. Typ en humla. Och det är du inte för humlor har inte datorer.**

**Men OM du nu skulle vara en av de förmodligen extremt få humlor som har datorer ber vi om ursäkt. Då är det här en väldigt stor högtalare. Akta öronen.***

***Har humlor ens öron?

Kategoriserad i: Teknik
Kundernas inskickade bilder och filmer
Skicka in din bild eller film med denna produkt och bli belönad! Läs mer »
Kundernas recensioner

Bättre än förväntat!

skriven tor 22 okt 2009 11.51.45 av Albin
Gilla (+25) | Rata (-13)
Var denna recension hjälpsam?

Högtalaren är inte bara grymt liten, som nämns i beskrivningen, den är
också snygg och stilren enligt min åsikt. Ljudkvalitén är helt klart
inte den bästa, men ändå bättre än förväntat. Inkopplad till iPod på högsta volym så blir ljudet distat och väldigt brusigt. Däremot funkar det bra att hålla volymen på kanske 70-80%, då får man det högsta ljudet utan att ljudet blir helt förstört. Helhetsbetyget tycker jag är 4 av 5, en klart rolig pryl som i viss mån även fungerar riktigt bra!

Gymt liten!

skriven fre 25 sep 2009 21.10.49 av Gösta
Gilla (+54) | Rata (-32)
Var denna recension hjälpsam?

Den är mindre och bättre än vad jag trodde!

Antal recensioner: 2

Har du köpt produkter från oss och vill skriva en recension? Klicka här »

Bloggat om denna produkt
Om du kommenterar och länkar den här sidan i din blogg, så kommer det inlägget att länkas till härifrån. Pinga din blogg hos Twingly för att vi skall kunna hitta den.